• -5%

  ATS MP3 (SOUTH)

  12,000.00 денари + ДДВ 11,400.00 денари + ДДВ

  ATS MP3 (SOUTH) е робустен висококвалитетен дрвен статив . Наменет претежно за тотални станици и  ГПС бази , каде е потребна висока стабилност и сигурност на инструментот .


  Повеќе детали
 • Роботизирана Тотална станица GEOMAX ZOOM 95

  950,000.00 денари + ДДВ

  Роботизирани тотални станици GEOMAX:

  Zoom95 А5  5”…………….950 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А5   3”…………1 010 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А5   2”…………1 090 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А5   1”…………1 120 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А10 5”…………1 010 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А10 3”…………1 068 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А10 2”…………1 100 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А10 1”…………1 215 000.00 +ДДВ

  • Серијата А10 е со ЕДМ кој во режим без призма има досег до 1000 метри
  • Серијата А5 е со ЕДМ кој во режим без призма има досег до 500 метри

  Zoom95 е вистински предводник на портфолиото GeoMax TPS.

  Со напредна технологија STReAM360, оваа тотална станица за самостојно работење на едно лице значително го минимизира времето на секоја  задача и ги максимизира вашите перформанси и прецизност. Во комбинација со теренскиот софтвер X-PAD, корисничкото и флексибилно решение го олеснува  дигитализирањето на вашето градилиште и воопшто на сите геодетски задачи.

  • Наведените цени се однесуваат за тотална станица, карбонски крут висок и призма 360°
  • Во цената не е вклучен контролер и програма за работа за контролерот.
  • Сите модели основно се со еден екран(тастатура), доколку сакате да порачате двостран пожелно е тоа да се направи при основната порачка. Цената на дополнителен екран(тастатура) изнесува 92 000.00 денари + ддв
  • Горенаведените цени се ориентациони, Geomax и  Гео-Интер ДООЕЛ го задржуваат правото на измена на цените без претходна најава.
  • Поради зголемената побарувачка, рок на испорака на Роботизираните тотални станици се движи од 1 до 2 месеци од комплетирање на порачката.

  Сите производи имаат 12 месеци гаранција, со можност за продолжување до 36 месеци

  • Во соработка со авторизираниот сервис на Metrica,  Гео-Интер Ви обезбедува брза и навремена услуга, во и надвор од гарантниот рок.

  Повеќе детали
 • Legend 600 Alpha Geo

  268,000.00 денари + ДДВ

  Alpha geo LEGEND 600

  1.Мулти-констелационен и мулти-фреквенционален

  Со 965 GNSS канали кои може да ги следи, LEGEND 600  обезбедува стабилна и сигурна точност. Стандардно е обезбедено следење на сите GNSS сигнали GPS, BDS, GLONASS, GALILEO, QZSS, IRNSS и SBAS.

  2.Интелигентни индикатори за Батеријата

  Без вклучување на приемникот, можно е да се контролира нивото на наполнетост на батеријата со LED индикаторите со едноставно кратко притискање на копчето за вклучување.

  3. MEMS динамичко снимање со тилт сензор

  Legend 600 има  иновативното решение на тилт функцијата, која обезбедува изненадувачки позитивно искуство. Тилт сензорот е адаптиран на различни услови за работа и може да биде во функција за само 10 секунди. Максималните 60° агол на навалување, обезбедува т.н. tilt-to-go снимање без застанување при работата.

  4. Интернет интерфејс (web UI)
  Го прикажува статусот на позицијата, можете да сетирате режим на работа, префрлање на  податоци и  ажурирање фирмвер од веб -кориснички интерфејс(web UI) со кој било телефон, таблет или компјутер.

  5. Интелигентен гласовен водич

  Во текот на работата постојано можете да добивате соопштение за статусот(решението), можноста за тилт снимање, состојба на батеријата и слично.

  6. Цврст дизајн
  Главното тело на LEGEND 600  е изработено од магнезиум материјали му обезбедува силни карактеристики и го прави отпорен на удари и вибрации. Сертификатот IP67 обезбедува работа во различни тешки средини.

  Со овој приемник Гео-Интер Ви овозможува избор на контролер и програма за работа.

  Комплетот содржи:

  • Приемник LEGEND 600
  • Контролер по избор P50Pro  5″ Android контролер  со држачи
  • Програмa за работа  SurPro 6.0 или Field Genius Android
  • Карбонски крут висок со променлива должина

  Гаранција 12 месеци


  Повеќе детали
 • -13%

  Nikon XF-HP

  470,000.00 денари + ДДВ 410,000.00 денари + ДДВ

   

  Nikon XF-HP  5″……..410 000.00+ ДДВ

  Nikon XF-HP  3″……..440 000.00+ ДДВ

  Nikon XF-HP  2″……..470 000.00+ ДДВ

  Nikon XF-HP  1″……..548 000.00+ ДДВ

  Механичките тотални станици на Nikon XF се богати со функции што ја олеснуваат и забрзуваат  работата на терен.

   

  Портфолиото на Nikon XF дава можност да се избере технологијата за електронско мерење растојание (EDM) која најдобро функционира за видот на работата што се изведува. Со тоталните станици на Nikon XF, теренската работа е секогаш точна и ефикасна благодарение на докажаните работни текови и низата функции, вклучувајќи:

  Екрани на допир со двојни бои, овозможуваат Survey Basic, Survey Pro и Layout Pro да работат по избор и лесно да се контролираат од двете страни

  Супериорна Nikon оптика за јасно, светло видно поле и при услови на слаба осветленост.

  Подготвен за Trimble L2P, за лесно, ефективно следење, за секогаш да знаете каде е вашиот инструмент.

  Батерии кои можат да се заменат без исклучување на инструментот, на терен, Nikon XF ја намалува потребата од прекини при работата.

  Лесниот, компактен дизајн ја прави тоталната станица лесна за складирање, транспорт и ракување.

  Изберете го EDM за работата што ја работите:

  И тоталните станици на Nikon XF( аутофокус) и на Nikon XF HP (фазен и попрецизен ЕДМ) можат да мерат со призми и објекти без призма во различни опсези.

  Nikon XF:

  *Со јако  ЕДМ

  *Голем дострел

  *Многу моќен и брз ЕДМ

  *Автоматски фокус напојуван од Nikon за брз и прецизен фокус

  Nikon XF-HP: Phase Shift EDM, со фазен ЕДМ кој се одликува со:

  *Лесни мерења на рабовите и аглите без призма

  *Висока прецизност

  *Продолжен век на батеријата

  Механичката тотална  станица на Nikon XF е исто така издржлива – издржува на најтешките услови на работното место. Геодетите ширум светот се потпираат на Nikon XF за да добијат исклучителни резултати, каде и да ги однесе нивната работа.

   

  Механичката тотална станица на Nikon XF е изградена компактно  за сите прилики

  Апликацијата Total Station File Transfer и врската Bluetooth ви овозможуваат лесно да пренесувате податоци помеѓу теренот и канцеларијата, така што вашите податоци ќе стигнат до канцеларијата пред  вас. Економични и практични, и двата модела на Nikon XF вклучуваат светла Nikon оптика и цврста доверливост, што ја прави секоја од овие моќни тотални  станици вистинскиот избор за целосен опсег на проекти.

  Произведено во Јапонија

  Во Гео-Интер ДООЕЛ покрај техничката подршка, можете да најдете и дополнителни акцесоари за тоталната станица, како стативи, крути висоци, призми и минипризми.


  Повеќе детали
 • -5%

  Комплет нивелир SOUTH ATLAS 32

  17,640.00 денари + ДДВ 16,800.00 денари + ДДВ

  Комплетот Нивелир  SOUTH ATLAS  32 со  ногари и алуминиумска нивелманска летва преставува одличен комплет, кој обезбедува висока точност и сигурност  при работата.

   Едноставен и лесен за работа и ректификација.


  Повеќе детали
 • -16%

  Merno trkalo Easy wheel M20 geo-Fennel

  6,260.00 денари + ДДВ 5,260.00 денари + ДДВ

  Мерното тркало Easy wheel M20 Geo-FENNEL  се одликува со цврстина , ергономичен дизајн и  отпорност  на абење , што овозможува прецизни мерења и долготрајна употреба.
  Ергономичната рачка со копче  го прави лесен за ракување, а механизмот за склопување овозможува да биде спакувано во мал ранец.

   


  Повеќе детали

Пријатели