Прикажани сите 5 производи

 • Akcija Staro za Novo

  НОВО*

  Акција за замена на вашите стари GNSS приемници и Тотални станици.

  Гео-Интер ДООЕЛ  Ви овозможува да си набавите нова Геодетска опрема, во замена на вашата  исправна или неисправна стара Геодетска опрема.  

  За повеќе информации контактирајте не на  071 207 903


  Повеќе детали
 • -10%

  Legend 600 Alpha Geo

  268,000.00 денари + ДДВ 241,200.00 денари + ДДВ

  Alpha geo LEGEND 600

  Пролетна акција -10%  до 31.03.2023 година 

  1.Мулти-констелационен и мулти-фреквенционален

  Со 965 GNSS канали кои може да ги следи, LEGEND 600  обезбедува стабилна и сигурна точност. Стандардно е обезбедено следење на сите GNSS сигнали GPS, BDS, GLONASS, GALILEO, QZSS, IRNSS и SBAS.

  2.Интелигентни индикатори за Батеријата

  Без вклучување на приемникот, можно е да се контролира нивото на наполнетост на батеријата со LED индикаторите со едноставно кратко притискање на копчето за вклучување.

  3. MEMS динамичко снимање со тилт сензор

  Legend 600 има  иновативното решение на тилт функцијата, која обезбедува изненадувачки позитивно искуство. Тилт сензорот е адаптиран на различни услови за работа и може да биде во функција за само 10 секунди. Максималните 60° агол на навалување, обезбедува т.н. tilt-to-go снимање без застанување при работата.

  4. Интернет интерфејс (web UI)
  Го прикажува статусот на позицијата, можете да сетирате режим на работа, префрлање на  податоци и  ажурирање фирмвер од веб -кориснички интерфејс(web UI) со кој било телефон, таблет или компјутер.

  5. Интелигентен гласовен водич

  Во текот на работата постојано можете да добивате соопштение за статусот(решението), можноста за тилт снимање, состојба на батеријата и слично.

  6. Цврст дизајн
  Главното тело на LEGEND 600  е изработено од магнезиум материјали му обезбедува силни карактеристики и го прави отпорен на удари и вибрации. Сертификатот IP67 обезбедува работа во различни тешки средини.

  Со овој приемник Гео-Интер Ви овозможува избор на контролер и програма за работа.

  Комплетот содржи:

  • Приемник LEGEND 600
  • Контролер по избор P50Pro  5″ Android контролер  со држачи
  • Програмa за работа  SurPro 6.0 или Field Genius Android
  • Карбонски крут висок со променлива должина

  Гаранција 12 месеци


  Повеќе детали
 • -10%

  South Galaxy G3

  275,000.00 денари + ДДВ 247,500.00 денари + ДДВ

   

  Пролетна акција до 31.03.2023 -10%

  247500+ддв

  Ново на пазарот South Galaxy G3

  – 1598 канали

  – Само 790 грама со вградена батерија

  – 15 часа работа со едно полнење на батеријата

  – Вградено 2W радио со досег до 8км*

  – Тилт до 60о

  – Работи со сите сателитски системи

  Огромен број на опции во мал и издржлив корпус

  Комплетот содржи:

  • GNSS приемник South Galaxy G3
  • Карбонски крут висок, по избор со променлива или фиксна должина*
  • Android Контролер Н6,
  • Програма за работа Surv X, по избор може и Filed Genius Android
  • Држач за контролерот
  • Упатство за работа на македонски јазик за програмата
  • Транспортен куфер со сите потребни кабли и ацесории

  Гаранција 12 месеци со можност за продолжување до 36 месеци

  Техничка подршка 24/7

  * Забелешка: Од изборот на крут висок и видот на контролерот, цената може да варира во плус и минус


  Повеќе детали
 • -55%

  Tersus David RTK Net Rover

  180,000.00 денари + ДДВ 81,000.00 денари + ДДВ
  Tersus David R
  Демо(користен) модел само за 81 000,00+ДДВ
  GNSS приемник со ненадминат сооднос на цена и технички карактеристики, едноставен за користење.
  Можност за користење на вашиот телефон како контролер, android бесплатна програма NUWA , за снимање, колчење и обработка на снимените податоци.
  Подржува  GPS L1/L2, GLONASS L1/L2, and BeiDou B1/B2
  Вид на корекции  RTCM2.3/3.x, CMR, CMR+
  Solution update rate up to 10Hz
  20Hz raw measurement output for post processing
  The carrier phase accuracy down to 1mm

  Повеќе детали
 • Мерна лента: BMI Basic – 50m

  4,500.00 денари + ДДВ

  Овој производ е член на фамилијата BMI која е светски лидер во производството на мерни летни. Ултра квалитетна лента сместана е во лесна, ергономична и флексибилна рамка што гарантира точност при мерењето и леснотијата при положувањето.


  Повеќе детали

Прикажани сите 5 производи