-5%

Leica DISTO D110

10,500.00 денари + ДДВ 9,990.00 денари + ДДВ

DISTO D110 се одликува со мали димензии   ,издржливост  и  функционалност , со извонредна заштита од влага и прашина и Bluetooth технологија за комуникација .

Повеќе детали

Технички карактеристики

Опсег на мерење 0.2 – 60m
Точност ± 1.5 mm
Мерни единици m, ft, in
Power Range Technology да
Осветлување на екранот да
Free Sketch App да
комуникација Bluetooth Smart V4.0
Број на мерења со една батерија до  5000
Батерии  AAA
Класа на заштита IP54
Димензии (ДxШxД) 120 × 37 × 23 mm
Тежина со батерии 96g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Leica DISTO D110”