Leica Disto D2 New

12,200.00 денари + ДДВ

Leica Disto D2 New

Мал, практичен, разноврсен!

Овој мал и практичен мерач на ласерско растојание има опсег од 100 m и е опремен со многу интересни функции.

Опремен со:

Bluetooth Smart за пренос на податоци на паметни телефони и таблети

Мултифункционално крајно јазиче за мерење на  агли и рабови

Опсег на мерење до 100 м

Технологија на моќност XRange

Бесплатна апликација iOS, Android

Јасен , осветлен дисплеј со 3 линии

Производот во моментов не е на лагер

Повеќе детали

Технички карактеристики

Точност ± 1.5 mm
Опсег на мерење до 100 m
Мерни единици  m, ft,  in
Power Range Technology™ да
Класа на заштита IP54  влага/ прашина
Бој на мерења со еден сет батерии до  10000
Батерии  AAA,2*1.5 V
Димензии 116 x 44 x 26 mm
Тежина со батерии 100g
Min/max мерење да
континуирано мерење да
Stake out функција да
+/- функција да
површина/волумен да
Painter функција да
Питагорина теорема 2 и 3 точки
Меморија последните  10 вредности
Осветлување на екранот да
Bluetooth да

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Leica Disto D2 New”