Прикажани сите 12 производи

 • GeoMax ZOOM 10

  257,500.00 денари + ДДВ

  GeoMax ZOOM 10

  • Буџетно решение со извонреден квалитет.
  • 2″ агловна точност, *
  • Leica софтвер,*
  • Лесен за комуникација, со можност за поврзување со вашиот мобилен телефон преку апликацијата X-Pad Ultimate.*
  • Овозможен е трансфер на податоци експорт/импорт на DXF/DWG формати, испраќање на теренските мерења преку маил и голем број на алатки кои ги овозможува програмата X-Pad Ultimate(опција).

  Повеќе детали
 • Nikon N Serie

  277,000.00 денари + ДДВ

  Nikon N  5” ……………..277 000.00 денари + ДДВ

  Nikon N  2” ……………..323 000.00 денари + ДДВ

   

  Nikon N серијата на Тотални станици е дизајнирана со напреден EDM за да ги направи геодетските мерења брзи и едноставни. Имат две опции за ракување со уредот:

  • Режимот на призма има опсег од 4000 метри
  •  Опцијата без призма  има опсег до 600 метри.
  • Можете да изберете помеѓу 2″ и 5″ точност зависно од вашите потреби.

  Nikon N серијата тотални станици се одликува со извонредна Nikon оптика и едноставен Nikon софтвер за работа.

  Благодарение на ласерскиот покажувач, мерењата и исколчувањата  со Тоталните станици од  серијата N  е брзо и едноставно.

  Вградениот софтвер на Nikon е со капацитет  до 50.000 точки и може да се пренесува безжично преку Bluetooth. Едноставно допрете го телефонот на NFC сензорот и тој автоматски ќе се поврзе со тоталната  станица.

   

  Апликацијата Total Station File Transfer за уреди со iOS и Android ви овозможува да пренесувате координатни и друг вид на податоци во серијата N. Исто така можете да ги трансферирате теренските податоци до вашата канцеларија веднаш од терен. Сите овие карактеристики ја прават вашата работа поефикасна и воедно ви заштедуваат време.

   

  Робусниот корпус на тоталните станици Nikon N Serie  изработени според стандардот со IP55  ви овозможува самоуверено да ги користите  на терен дури и при лоши временски услови.  Во случаите кога ви е потребна помош, одличната мрежа за поддршка и услуги за корисници на Nikon ќе се погрижи вашите уреди да се на висина на задачата.

   

  Тоталните станици  Nikon N Serie доаѓааат со една заменлива литиум-јонска батерија која трае до 14 часа континуирано користење. Може да користите кој било USB приклучок за полнење од тип C, како што е полначот на вашето возило или  power bank за напојување, за да ги наполните батериите.

  • Моделот  со  5” точност е со единечен дисплеј, додека моделот со 2” е со двостран дисплеј.
  • Во Гео-Интер ДООЕЛ покрај техничката подршка, можете да најдете и дополнителни акцесоари за тоталната станица, како стативи, крути висоци, призми и минипризми.

  Повеќе детали
 • -13%

  Nikon XF-HP

  470,000.00 денари + ДДВ 410,000.00 денари + ДДВ

   

  Nikon XF-HP  5″……..410 000.00+ ДДВ

  Nikon XF-HP  3″……..440 000.00+ ДДВ

  Nikon XF-HP  2″……..470 000.00+ ДДВ

  Nikon XF-HP  1″……..548 000.00+ ДДВ

  Механичките тотални станици на Nikon XF се богати со функции што ја олеснуваат и забрзуваат  работата на терен.

   

  Портфолиото на Nikon XF дава можност да се избере технологијата за електронско мерење растојание (EDM) која најдобро функционира за видот на работата што се изведува. Со тоталните станици на Nikon XF, теренската работа е секогаш точна и ефикасна благодарение на докажаните работни текови и низата функции, вклучувајќи:

  Екрани на допир со двојни бои, овозможуваат Survey Basic, Survey Pro и Layout Pro да работат по избор и лесно да се контролираат од двете страни

  Супериорна Nikon оптика за јасно, светло видно поле и при услови на слаба осветленост.

  Подготвен за Trimble L2P, за лесно, ефективно следење, за секогаш да знаете каде е вашиот инструмент.

  Батерии кои можат да се заменат без исклучување на инструментот, на терен, Nikon XF ја намалува потребата од прекини при работата.

  Лесниот, компактен дизајн ја прави тоталната станица лесна за складирање, транспорт и ракување.

  Изберете го EDM за работата што ја работите:

  И тоталните станици на Nikon XF( аутофокус) и на Nikon XF HP (фазен и попрецизен ЕДМ) можат да мерат со призми и објекти без призма во различни опсези.

  Nikon XF:

  *Со јако  ЕДМ

  *Голем дострел

  *Многу моќен и брз ЕДМ

  *Автоматски фокус напојуван од Nikon за брз и прецизен фокус

  Nikon XF-HP: Phase Shift EDM, со фазен ЕДМ кој се одликува со:

  *Лесни мерења на рабовите и аглите без призма

  *Висока прецизност

  *Продолжен век на батеријата

  Механичката тотална  станица на Nikon XF е исто така издржлива – издржува на најтешките услови на работното место. Геодетите ширум светот се потпираат на Nikon XF за да добијат исклучителни резултати, каде и да ги однесе нивната работа.

   

  Механичката тотална станица на Nikon XF е изградена компактно  за сите прилики

  Апликацијата Total Station File Transfer и врската Bluetooth ви овозможуваат лесно да пренесувате податоци помеѓу теренот и канцеларијата, така што вашите податоци ќе стигнат до канцеларијата пред  вас. Економични и практични, и двата модела на Nikon XF вклучуваат светла Nikon оптика и цврста доверливост, што ја прави секоја од овие моќни тотални  станици вистинскиот избор за целосен опсег на проекти.

  Произведено во Јапонија

  Во Гео-Интер ДООЕЛ покрај техничката подршка, можете да најдете и дополнителни акцесоари за тоталната станица, како стативи, крути висоци, призми и минипризми.


  Повеќе детали
 • -25%

  Totalna stanica SOUTH A1- Аndroid OS

  380,000.00 денари + ДДВ 285,000.00 денари + ДДВ

  SOUTH A1

  Прва тотална станица со Андроид 5,1 оперативен систем, со отворен интерфејс за инсталирање и работење со најразлични програми.

  Можност за персонализирање интерфејсот и програмите според личен избор и потреба.

  5.0 Inch capacitive screen со multi-touchтехнологија за брзо и едноставно ракување со тоталната станица.

  Достапна во две точносни категории:

  1.  2 ” агловна точност и  со (2мм+2ppm) точност при мерење на должини

   со цена од 285 000,00 денари+ ддв

  2.  1 ” агловна точност и  со (1мм+1 ppm) точност при мерење на должини, guide light, автоматско мерење на висина на инструмент

   со цена од 415 000,00  денари + ддв

  15458065743686674

  Производот го имаме на лагер


  Повеќе детали
 • Роботизирана тотална станица GeoMax ZOOM 75

  810,000.00 денари + ДДВ

  Роботизирани тотални станици GEOMAX ZOOM 75:

  Zoom75 А5  5”……………810 000.00 +ДДВ

  Zoom75 А5   3”……………870 000.00 +ДДВ

  Zoom75 А5   2”……………910 000.00 +ДДВ

  Zoom75 А5   1”……………975 000.00 +ДДВ

  Zoom75 А10 5”……………870 000.00 +ДДВ

  Zoom75 А10 3”……………900 000.00 +ДДВ

  Zoom75 А10 2”……………940 000.00 +ДДВ

  Zoom75 А10 1”……………985 000.00 +ДДВ

  • Серијата А10 е со ЕДМ кој во режим без призма има досег до 1000 метри
  • Серијата А5 е со ЕДМ кој во режим без призма има досег до 500 метри

  Zoom75 е еден од вистинските предводници на портфолиото GeoMax TPS.

  Со напредна технологија STReAM360, оваа тотална станица за самостојно работење на едно лице значително го минимизира времето на секоја  задача и ги максимизира вашите перформанси и прецизност. Во комбинација со теренскиот софтвер X-PAD, корисничкото и флексибилно решение го олеснува  дигитализирањето на вашето градилиште и воопшто на сите геодетски задачи.

  • Наведените цени се однесуваат за тотална станица, карбонски крут висок и призма 360°
  • Во дадените цени не е вклучен софтвер и ZRT82 long-range bluetooth рачка, за конфигурирање на on-board софтверот најдобро е да се одлучи при порачување на инструментот.
  • ** ZOOM 75 има јак вграден bluetooth, често за на градилиште не е потребна надградба со ZRT82 long-range bluetooth рачка.
  • Во цената не е вклучен контролер и програма за работа за контролерот.
  • Сите модели основно се со еден екран(тастатура), доколку сакате да порачате двостран пожелно е тоа да се направи при основната порачка. Цената на дополнителен екран(тастатура) изнесува 92 000.00 денари + ддв
  • Горенаведените цени се ориентациони, Geomax и  Гео-Интер ДООЕЛ го задржуваат правото на измена на цените без претходна најава.
  • Поради зголемената побарувачка, рок на испорака на Роботизираните тотални станици се движи од 1 до 2 месеци од комплетирање на порачката.
  • Сите производи имаат 12 месеци гаранција, со можност за продолжување до 36 месеци
  • Во соработка со авторизираниот сервис на Metrica,  Гео-Интер Ви обезбедува брза и навремена услуга, во и надвор од гарантниот рок.

  Повеќе детали
 • Роботизирана Тотална станица GEOMAX ZOOM 95

  1,050,000.00 денари + ДДВ

  Роботизирани тотални станици GEOMAX:

  Zoom95 А5  5”…………….1 050 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А5   3”…………1 200 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А5   2”…………1 350 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А5   1”…………1 500 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А10 5”…………1 150 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А10 3”…………1 300 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А10 2”…………1 450 000.00 +ДДВ

  Zoom95 А10 1”…………1 600 000.00 +ДДВ

  • Серијата А10 е со ЕДМ кој во режим без призма има досег до 1000 метри
  • Серијата А5 е со ЕДМ кој во режим без призма има досег до 500 метри

  Zoom95 е вистински предводник на портфолиото GeoMax TPS.

  Со напредна технологија STReAM360, оваа тотална станица за самостојно работење на едно лице значително го минимизира времето на секоја  задача и ги максимизира вашите перформанси и прецизност. Во комбинација со теренскиот софтвер X-PAD, корисничкото и флексибилно решение го олеснува  дигитализирањето на вашето градилиште и воопшто на сите геодетски задачи.

  • Наведените цени се однесуваат за тотална станица, карбонски крут висок и призма 360°
  • Во цената не е вклучен контролер и програма за работа за контролерот.
  • Сите модели основно се со еден екран(тастатура), доколку сакате да порачате двостран пожелно е тоа да се направи при основната порачка. Цената на дополнителен екран(тастатура) изнесува 92 000.00 денари + ддв
  • Горенаведените цени се ориентациони, Geomax и  Гео-Интер ДООЕЛ го задржуваат правото на измена на цените без претходна најава.
  • Поради зголемената побарувачка, рок на испорака на Роботизираните тотални станици се движи од 1 до 2 месеци од комплетирање на порачката.

  Сите производи имаат 12 месеци гаранција, со можност за продолжување до 36 месеци

  • Во соработка со авторизираниот сервис на Metrica,  Гео-Интер Ви обезбедува брза и навремена услуга, во и надвор од гарантниот рок.

  Повеќе детали
 • Роботизирана тотална станица Spectra Fokus 50

  1,116,000.00 денари + ДДВ
  • Наведената цена е за 5“ верзија вклучено и 360 призма, без контролер.
  • За други конфигурации контактирајте не за цената

  Spectra Geospatial FOCUS 50 е роботска тотална станица што можете да ја приспособите за да одговара на вашите потреби. Достапна во три модели, со избор на аголна точност – 1″, 2″, 3″или 5″. Сите три модели се исто така компатибилни со FOCUS Data Collector, кој се прикачува на работа директно на  инструментот. FOCUS 50 ја карактеризира синхрона и бесшумна работа  на MagDrive™, стабилноста на SurePoint™ и продуктивноста на Autolock™.

   

  Magdrive, системот за погон  го движи инструментот тивко додека прецизно и сигурно се врти  кон целта и ги повторува мерењата на аголот, вклучувајќи бескрајно фино прилагодување.

  Технологијата SurePoint ги елиминира грешките при мерењата на агли поврзано со движењата на стативот, во реално време.

  Автоматското заклучување автоматски ја следи и заклучува избраната призма за да ги намали грешките поврзани со рачното визирање, а исто така го намалува времето на визирање, со тоа што нема да мора повторно да го насочувате инструментот за секое набљудување.

  Оваа роботска тотална станица со високи перформанси е дизајнирана да биде лесна за учење и преставува совршен спој со пакетот опции за софтвер   Spectra Geospatial, вклучувајќи Origin, Layout Pro и Survey Pro. Тоталната станица FOCUS 50 е достапна во три модели, Autolock, Short Range Robotic и Long Range Robotic.

   

  Моделот Autolock го користи медиумот за собирање на податоци FOCUS т.е. внатрешната меморија на тоталната станица  или кабелска врска за да комуницира со други собирачи на податоци(контролери).

  Роботскиот модел со краток домет Short Range Robotic, користи Bluetooth од класа 1 за да комуницира со контролерот.

  Роботскиот модел со долг дострел  Long Range Robotic  може да ги користи контролерите  FOCUS за да работи со внатрешната меморија или да го користи нашето сопствено радио од 2,4 GHz за да комуницира со контролерот, вклучувајќи го и контролерот  FOCUS во неговиот роботски држач. Со што е овозможена непречена работа и на поголеми растојанија.

  FOCUS 50 Robotic Totals Station може да се користи со Ranger 5, Ranger 7 или со контролери од други производители. Моќен, лесен за употреба, достапен и издржлив, FOCUS 50 обезбедува високи перформанси и разноврсност за секој начин на работа.

  Во Гео-Интер ДООЕЛ покрај техничката подршка, можете да најдете и дополнителни акцесоари за тоталната станица, како стативи, крути висоци, призми и минипризми.


  Повеќе детали
 • -36%

  Geomax Zoom 50 1″

  845,000.00 денари + ДДВ 542,500.00 денари + ДДВ

   

  Со докажаната accXess технологија, интелигентен мотор за мерење на далечина дизајниран за извонреден опсег, брзина и најголема точност дури и во тешки услови, Zoom50 претставува врв на технологијата кај мануелните тотални станици .

  Поголемиот опсег на мерење значи поширок оперативен опфат и значително помалку изгубено време при работата. Новиот механизам за заштита на PowerLock спречува употреба од страна на неовластени лица и го отежнува крадењето.

  Сето ова оди во комбинација со екстра широкиот екран на допир во боја, вграден Bluetooth®, поддршка за USB стик.

  Екран на допир во боја, со големина од  3,5 ″ (9 см) Q-VGA. Супербрзата навигација ви овозможува брзина, прегледност и безгрижна работа.

  Zoom50 вклучува напредни апликации, како што се Road 3D и Traverse, што го прави вистински предводник на семејството на тотални станици GeoMax.
  Супериорна пристапност до EDM

  Со опсег без призма до 1.000 метри, ви е обезбедена најголема сигурност и точност. Измерете ги најтешките цели со ласерскиот зрак со pin-point технологија.

   Наведената цена се однесува за  Zoom 50 со 1″ агловна точност која моментално ја имаме на лагер

  2″ верзија на ZOOM 50  по цена од  415 400,00 денари+ддв


  Повеќе детали
 • -39%

  N 40 2″

  378,500.00 денари + ДДВ 229,400.00 денари + ДДВ

  Ова е најнов модел на тотална станица од South, која е снабдена со систем за мерење без призма до 1000 метри, ласерски покажувач на целта што овозможува лесно наоѓање на целта, Т-П сензор за автоматска корекција, копче за брзо снимање,флеш карта , Сд карта и  УСБ за прибирање и трансфер на податоци, сосема нов дизајн на батеријата, Bluetooth 4.0 за лесно поврзување со контролер. Гаранција 24 месеци.

  Во цената е вклучена и еднодневна обука, во и пред просториите на Гео-Интер.


  Повеќе детали
 • -30%

  N 7 , N 70 , N 9

  398,600.00 денари + ДДВ 278,000.00 денари + ДДВ

  Напредни инженерски тотални станици со Windows CE 6.0 и Field Genius

  N9 1″/ N7/N70 – 2″  агловна прецизност, до 2000m EDM без призма
  ● Ултра брзо мерење за 0,3 секунди
  Windows CE 6.0 со софтвер WinTS, WinEG и WinMG

  ● Вклучено Field Genius програма

  • N7 2 ” ……………….278 000.00+ДДВ
  • N70 2″ ………………318 000.00+ДДВ
  • N9 1″…………………410 000.00+ДДВ
  • Со секоја купена Тотална станица N7/N70 или N9 добивате  фиберглас статив Neveller  на подарок

   

   

   

   

   

   


  Повеќе детали
 • -29%

  SOUTH N6 Series

  235,000.00 денари + ДДВ 167,500.00 денари + ДДВ

  Усовршен модел на тотална станица со систем за мерење на должини без призма (мерње на должини во беспризмен режим до 600 м). Инструментот има двостран дисплеј со нумеричка и азбучна тастатура и двоосен компензатор.Вграден ласерски висок за центрирање(опција).

  Гаранција: 24 месеца.

  Во цената е вклучена и еднодневна обука, во и пред просториите на Гео-Интер.

   

  Комплетот се состои од:

  • Тотална станица
  • Основна и резервна батерија
  • Полнач за батериите
  • Кабел за приклучување со компјутер
  • СД картица (4 гб)
  • Транспортна кутија и каиши
  • ЦД со упатство за работа и програма за симнување на податоците
  • Гарантен лист

  Производот го имаме на лагер


  Повеќе детали
 • -22%
  ОПИС

  SOUTH N 1

  356,900.00 денари + ДДВ 280,000.00 денари + ДДВ

  SOUTH  N1 преставува следен чекор во еволуцијата на современите тотални станици. Базирана на хардвер од проверената N6, со современ оперативен систем Android 6.0, ќе ви ја олесни работата на терен и ќе ви овозможи едноставно решавање на комплицирани задачи директно на терен.

  Работете лесно и едноставно, како со мобилен телефон.

   

  • До 2000 метри EDM без призма
  • Интелигентно работење под Android 6.0
  • Голем дисплеј со висока резолуција
  • Без кабелска врска преку Bluetooth
  • Интуитивен софтвер на бродот-Survey Star & Map Star

  Гаранција 24 месеци.

  Во цената е вклучена и еднодневна обука , во и пред просториите на Гео-Интер.


  Повеќе детали

Прикажани сите 12 производи