Резултати: 25–36 од 111 страни

 • Povekeliniski laser Geo6XR GREEN SP geo-FENNEL

  39,300.00 денари + ДДВ

  Сеопфатно решение за инсталации, реновирање  и голем број на други градежни работи

   

  3x 360 ° јасно  видливи зелени ласерски линии, сите нормални на едни со други

  Проектирање прав агол насекаде на подот за директно и дијагонално поставување плочки

  Инсталација и верификација на точната висина на подот

  Проверка на нивото, рамност и паралелизам на sидовите и подовите.

  3 x 360 ° зелени ласерски линии – видливи до 40 m

  6 mm минимално растојание на ласерската линија до ѕидот

  Минимално растојание од 8 мм на ласерската линија до работната површина

  Платформа со прилагодување на висината со опсег од 25 до 85 mm за прецизна контрола на висината при поставување на  кошулици, паркет, подни инсталации и др.

  Адаптер за висина од 20 mm со спојка од 5/8 ” прилагодлив по висина со вртлива потпорна шина за монтирање на ласерот

  Оптимизирајте го распоредот на плочки со прицврстувач на статив кој може да виси  слободно

  Пулсна функција за проширување на работниот опсег со приемникот (опционално)


  Повеќе детали
 • Precizna GeoMax-Leica bar cod fiberglas letva 3m GSS 113

  14,500.00 денари + ДДВ

  Нови Фиберглас баркод летви за прецизно нивелирање.
  Одговараат за Leica Sprinter 50, Sprinter 150M, Sprinter 250M и GeoMax ZDL 700.
  Должина 3 метри.


  Повеќе детали
 • -10%

  Precizno merno trkalo M10 geo-Fennel

  10,000.00 денари + ДДВ 8,950.00 денари + ДДВ

  Мерното тркало  M10 Geo-FENNEL  се одликува со цврстина , ергономичен дизајн и  отпорност  на абење , што овозможува прецизни мерења и долготрајна употреба.
  Производот се карактеризира со цврстина, робусност, лесно читлив бројчаник и одстранувач на кал и нечистотии.

   


  Повеќе детали
 • -12%

  Precizno metalno merno trkalo M10S geo-Fennel

  11,000.00 денари + ДДВ 9,630.00 денари + ДДВ

  Мерното тркало  M10 Geo-FENNEL  се одликува со цврстина , ергономичен дизајн и  отпорност  на абење, со тркало изработено од метал , што овозможува прецизни мерења и долготрајна употреба.
  Производот се карактеризира со цврстина, робусност, лесно читлив бројчаник и одстранувач на кал и нечистотии.

   


  Повеќе детали
 • Prism A4 const.0/-30mm geo-FENNEL

  8,950.00 денари + ДДВ

  Призма со држач и таргет A4

  • со константа 0/-30mm
  • производство Geo-FENNEL Germany.
  • Компактибилна со South, Topcon, Sokkia, Nikon, Trimble, Spectra……
  • Комплетот се состои од:
  • Призма А4
  • Метална целна плоча
  • метален држач и адаптер
  • футрола за транспорт

  Повеќе детали
 • Profesionalen inklinometar S-Digit 60WL+ geo-FENNEL

  8,950.00 денари + ДДВ

  S-Degit 60WL+ e професионална дигитална либела(инклинометар)  производство на geo-FENNEL Germany

  Се одликува со:
  *Различни тонови на сигналот при приближување до 0 ° / 90 ° и континуиран тон на 0 ° / 90 °
  Индикација за насока на наклонот
  Нулта позиција може да се постави на која било позиција
  Автоматска инверзија на цифри за надземни мерења
  180 ° ротирачки дисплеј
  Функција HOLD за мерење
  Осветлен дисплеј
  Ергономски вдлабнат држач

  Производот има 24 месеци гаранција


  Повеќе детали
 • Profesionalna laserska libela inklinometar S Digit 60+ geo-FENNEL

  9,550.00 денари + ДДВ

  S-Didit 60+   geo-FENNEL  e ласерскa дигиталнa либелa која покрај робусниот изглед, точноста во работата се одликува и со ласерски зрак со кој може да се обележи наклонот на подолго растојание

  Производот има гаранција од 24 месеци


  Повеќе детали
 • -10%

  SOUTH GALAXY G7

  275,000.00 денари + ДДВ 247,200.00 денари + ДДВ

  Ново на пазарот South Galaxy G7

  – 965 канали

  – Само 970 грама со вградена батерија

  – 10 часа работа со едно полнење на батеријата

  – Вградено радио со досег до 5км

  – Тилт до 60о

  – Работи со сите сателитски системи

  Огромен број на опции во мал и издржлив корпус

  Комплетот содржи:

  • GNSS приемник South Galaxy G7
  • Карбонски крут висок, по избор со променлива или фиксна должина*
  • Android Контролер Н6, можен е избор на контролер, таблет или телефон*
  • Програма за работа Surv X, по избор може и Filed Genius Android
  • Држач за контролерот
  • Упатство за работа на македонски јазик за програмата
  • Транспортен куфер со сите потребни кабли и ацесории

  Гаранција 12 месеци со можност за продолжување до 36 месеци

  Техничка подршка 24/7

  * Забелешка: Од изборот на крут висок и видот на контролерот, цената може да варира во плус и минус

  Производот го имаме на лагер


  Повеќе детали
 • -14%

  Tersus David RTK Net Rover

  180,000.00 денари + ДДВ 154,500.00 денари + ДДВ
  GNSS приемник со ненадминат сооднос на цена и технички карактеристики, едноставен за користење.
  Можност за користење на вашиот телефон како контролер, android бесплатна програма NUWA , за снимање, колчење и обработка на снимените податоци.
  Слободна за симнување од Play Store, со постојано бесплатно надградување,
  Подржува  GPS L1/L2, GLONASS L1/L2, and BeiDou B1/B2
  Вид на корекции  RTCM2.3/3.x, CMR, CMR+
  Solution update rate up to 10Hz
  20Hz raw measurement output for post processing
  The carrier phase accuracy down to 1mm

  Повеќе детали
 • -25%

  Totalna stanica SOUTH A1- Аndroid OS

  380,000.00 денари + ДДВ 285,000.00 денари + ДДВ

  SOUTH A1

  Прва тотална станица со Андроид 5,1 оперативен систем, со отворен интерфејс за инсталирање и работење со најразлични програми.

  Можност за персонализирање интерфејсот и програмите според личен избор и потреба.

  5.0 Inch capacitive screen со multi-touchтехнологија за брзо и едноставно ракување со тоталната станица.

  Достапна во две точносни категории:

  1.  2 ” агловна точност и  со (2мм+2ppm) точност при мерење на должини

   со цена од 285 000,00 денари+ ддв

  2.  1 ” агловна точност и  со (1мм+1 ppm) точност при мерење на должини, guide light, автоматско мерење на висина на инструмент

   со цена од 415 000,00  денари + ддв

  15458065743686674

  Производот го имаме на лагер


  Повеќе детали
 • Бипод B18 geo-FENNEL

  9,460.00 денари + ДДВ

  Бипод за крут висок, за ГПС или крути висоци со призма.
  Производот направен од алуминиум, што го прави издржлив и лесен за работа.
  Работен опсег на биподот е од 1.10 до 1.80 м
  Брзи пнеуматски амортизери за истегнување и соборање на ногарите
  Може да подржи крут висок од 19 до 38 мм дијаметар
  Сигурен шраф за прицврстување на крутите висоци
  Тежина 2.00 кгр
  Комплетот содржи: бипод, држач за ногарите на биподот и најлонска футрола.


  Повеќе детали
 • -12%

  Вкрстен ласер FL40- Pocket II HP geo-FENNEL

  12,000.00 денари + ДДВ 10,500.00 денари + ДДВ

  * Вкрстен ласер ( хоризонтален и вертикален)
  * Повеќефункционален сет за монтирање :
  – за монтажа на ѕид
  – магнетски држач
  – 5/8” и ¼ “ навои за монтажа на статив
  * Кочница за безбеден транспорт
  * Визуелен и звучен аларм кога е надвор од хоризонтална положба
  * Пулсирачки ласер (функција) за користење со приемниk FR55 (опција)


  Повеќе детали

Резултати: 25–36 од 111 страни